En İyi İstanbul Nakliyat Firması

En iyi İstanbul nakliyat firması araştırmalarınızda sizlere kaliteli hizmet sunabilecek firmaları değerlendireceğiz. İstanbul ev taşıma işlemlerinde ilk olarak bazı etmenlere dikkat etmelisiniz. Bunun içinde sizlere kısaca bahsedeceğiz.

Her görüşme sağladığınız İstanbul taşıma şirketlerine onay vermeyin. Müşteri temsilcileriyle görüşme esnasında tüm detaylardan bahsedin. Gerekirse ekspertiz talebinde bulunun. Bu sayede taşıma günü ekstra ücret talebinde bulunamazlar. Ekspertiz hizmetlerinde uzmanlar eşyaların boyutunu ve katları göze alarak sizlere kısaca hizmetten bahsederler. Hemen karar vermek doğru olmaz.

Alacağınız nakliyat hizmetinde tüm eşyaların ambalajlanması ve paketlenmesi gerekir. Anlaşma esnasında modülatör asansör kurulacağı konuşulduysa taşıma günü asansör kurulmalıdır. Taşıma sürecinde de monte yapılan ürünleri yeni adresinizde firma kurmalıdır. Eşyalarda herhangi bir hasar mevcutsa firma tamamen sorumludur.

En İyi İstanbul Nakliyat Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu başlığımızda en iyi İstanbul taşımacılık şirketleri seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan bahsedeceğiz. Bunlar;

  • Taşıma süresi öncesinde sözlü değil de yazılı beyan talep edin.
  • Nakliyat firmasının taşıma hizmetini değerlendirin. Çünkü birçok firma eski tip ambalaj malzemesi olan battaniye kullanmaktadır. Buda eşyaların taşıma esnasında hasar almasına sebep olur.
  • Eşyalarınızın boyutunu detaylı anlatın. Aksi taktirde küçük araç getirimi sağlanır. Buda eşyalarınızın sığmayacağı anlamına gelmektedir.
  • Taşıma hakkında bilgi sağladıktan sonra müşteri temsilcisi eşyaları görmeden fiyat veriyorsa taşıma günü sıkıntı yaşayabilirsiniz.
  • Telefonda görüşme esnasında bina da asansör bulunduğunu ancak eşyaların sığmayacağını dile getirmelisiniz. Aksi taktirde taşıma günü bina asansörüne eşyalar sığmıyor dışardan asansör getirmemiz lazım derler. Buda sizlerden ekstra ücret talep etmelerine sebep olur.
  • Son olarak da anlaşma sağlayacağınız firmaları şikayet forumlarında araştırma yapın. Çünkü birçok kurumsal firmaların adı altında korsan firma bulunmaktadır. Bu tarz firmalar işi bilmeyip sizleri mağdur ederler.

Yukarıda bahsettiğimiz etmenler taşıma kararınızda sizlere yol gösterecektir. Ayrıca son olarak uzman ekipler ile taşıma yapılması gerekir. Çünkü dolapların sökülmesi ve takılması gerekir. Bunu her çalışan yapamayacağı için ekipte bir tane mobilyacı bulunması gerekir.

En İyi İstanbul Şehirler Arası Ev Taşıma

Diğer başlıkta aktardığımız tüm etmenler İstanbul şehirler arası taşıma seferleri içinde geçerlidir. Ancak bir kaç etmene de dikkat etmelisiniz. Bunlar arasında;

  • En iyi İstanbul şehirler arası nakliye anlaşmanızda sözleşme yapınız. Ayrıca bir örneği de sizde bulunsun.
  • En iyi şehirler arası İstanbul taşıma seferlerinde kesinlikle nakliye sigorta poliçesi talep edin. Bir örneğini de talep etmeyi unutmayın.
  • Son olarak taşıma hizmeti özel veya parça eşya taşıma işlemi olduğunu öğrenin. Çünkü birçok taşıma şirketi özel taşıma fiyatı vererek parça taşıma hizmeti sizlere sunmaktadırlar.
  • Şehirler arası özel taşıma hizmetinde eşyalar ne zaman teslim olacağı bilgisini almasını unutmayın. Özel şehirler arası taşıma hizmetlerinde 2 gün, parça taşıma hizmetlerinde 1 hafta da eşyalar teslim olmaktadır.

Aktardığımız bilgileri doğrultusunda eşyalarınızı kaliteli nakliye firması bulmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca pandemiden dolayı nakliye firmalarında araç ve malzemeleri dezenfekte etmelerini talep edebilirsiniz.

En İyi İstanbul Parça Eşya Taşımacılığı

İstanbul parça eşya taşıma işlemleri çoğunlukla şehirler arası seferleri ile beraber sunulmaktadır. İki ev eşyası bir arada taşıma hizmeti olan parça taşıma, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Taşınacak eşyaların mesafesine göre taşıma tarihi uzayabildiği gibi çıkan sevkiyatlar doğrultusunda da hemen teslim de olabilir. Bunun içinde anlaşığınız firmadan detaylı bilgi almalısınız.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]